2010 - 2013 Provincial Team Rosters  

2013 provincial teams

2013 U17 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Corey
Hauck
Abbotsford
WJ Mouat
Adam
Karmali
North Vancouver
Handsworth
Nathan
Vogstad
Queen Charlotte
QCSS
Taylor
Montgomery-Stinson
Victoria
Claremont
Antonio
Jhuty
Richmond
RC Palmer
Tarik
Scott
Port Coquitlam
Gleneagle
Martin
Bogajev
Burnaby 
Burnaby South
Elijah
Campbell-Axson
Vancouver
V.C.
Hayden
Lejeune
Chilliwack
Sardis SS
Alexander
Jordache
Victoria
Claremont
Ryan
Cowley
Delta
Delta
Matthew
Neufeld
Victoria
Lambrick Park
Grant
Galbraith
Port Moody
Gleneagle
Joseph
Davis
Kamloops
Westsyde
Patrick
Vandervelden
Abbotsford
Yale
Brayden
Lenius
North Vancouver
Carson Graham
Dean
Johnston
Port Coquitlam
BC Christian
Denver
Sparks-Guest
Coquitlam
Gleneagle
Coaches: Todd Jordan, Jonathan Acob, Sean Shook
 
2013 U17 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Jessica
Hanson
Vancouver
LFA
Kiana
Lalonde
Kelowna
KSS
Jane
Grisley
Maple Ridge
MRSS
Nicole 
Vander Helm
Surrey
Holy Cross
Michelle 
Bos
Surrey
Holy Cross
Morgan
Roskelley
Victoria
Oak Bay
Jessica
Brown
Langley
Brookswood
Vanessa
Gee
Port Coquitlam
Riverside
Anna
Frenkel
Kamloops
SKSS
Tayla
Jackson
Surrey
Brookswood
Brooklyn
Legault
North Vancouver
Windsor
Vanessa
Botteselle
North Vancouver
STA
Amy
Sprangers
Langley
Holy Cross
Lauren
Bondi
Burnaby
Notre Dame
Angela 
Clarke
North Vancouver
STA
Marisa
Harrington
Victoria
Oak Bay
Lauren
Yearwood
Victoria
Oak Bay
Marissa
Dheensaw
Victoria
Claremont
Coaches: Shaun McGuinness,Cheryl Jean-Paul,Tracy Clarke
 
2013 U16 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Anthony
Hokanson
Vancouver
Kitsilano SS
Saje
Gosal
Vancouver
Van College
Brett
Norris
Surrey
Lord Tweedsmuir
Mccoy
Lum
Vancouver
Van College
Joseph
Anthony
Vancouver
Van College
Quincy
Johnson
Kelowna
Mt. Boucherie
Tyus
Barfoot
Nanaimo
NDSS
Christopher
McAlpine
Richmond
Van College
Matthew
Lafontaine
Kelowna
Dr. Knox
Evan
Cave
Kamloops
Norkam SS
Tyler
Anderson
Langley
Walnut Grove
Matthew
Gray
Victoria
Oak Bay
Jesse
Barnes
Skidegate
Queen Charlotte SS
Joshua
Charles
Duncan
Cowichan SS
Jomari
Reyes
Port Coquitlam
Terry Fox
Graham
Miller
Coquitlam
Dr. Charles Best
Graham
Smith
Maple Ridge
Pitt Meadows
Reid 
Sellars
Kamloops
South Kamloops SS
Coaches: Casey Archibald. Cassidy Kannemeyer. Ian Mills
 
2013 U16 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Paige
Briscoe
Kelowna
KSS
Avery
Snider
Comox
Mark R. Isfeld
Alanna
Martin
North Vancouver
Hansworth
Chelsea
Hoey
Parksville
Ballenas SS
Andrea
Psotka
Victoria
Oak Bay
Brittani
Yee
Coquitlam
Gleneagle
Sophie
Swant
North Vancouver
Argyle
Katelyn
Punia
Langley
Southridge
Megan
Admussen-Blair
Penticton
Princess Margaret
Alessia
Risi
Burnaby
Little Flower Acad.
Taylor 
Claggett
Mission
MEI SS
Danielle
Ruocco
Vancouver
Princess Margaret
Anastasia
Evans
Coquitlam
Dr. Charles Best
Breanna
Cabuco
Port Moody
Dr. Charles Best
Isabella
Gustin
North Vancouver
Seycove
Amelia
Williams
North Vancouver
St Thomas Aquinas
Samantha
Simons
Princeton
Princeton SS
Elizabeth
Anderson
Kamloops
South Kamloops SS
Coaches: Leanne Evans, Paul Chiarenza, Montana Howe
 
2013 U15 Girls Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Nicola
Ros
North Vancouver
Handsworth
Claire
Demug
Kelowna
KSS
Lindsay
Nicholas
Kelowna
KSS
Kristy
Fugel
Vernon
Vernon SS
Olivia
Mjaaland
Nanaimo
Wellington
Jordyn
Cullum
Vernon
Vernon SS
Jessica
Zawada
Richmond
McMath
Ozioma
Nwabuko
Port Coquitlam
Riverside
Victoria
Jacobse
Mission
WJ Mouat
Cathleen
Redman
Port Coquitlam
Terry Fox
Sara
Knowles
Coquitlam
Gleneagle
Cameo
Hanlon
Sparwood
Sparwood SS
Coaches: Rob Ros
 
2013 U15 Girls Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Tia  
Tsang
Richmond
Hugh McRoberts
Nicole
Hart
Kelowna
Immaculata
Jessica-Marie
Castillo
Port Coquitlam
Riverside SS
Amanda
Matsui
Port Coquitlam
Riverside SS
Calli
McMillan
Victoria
Claremont
Jacey
Bailey
Burnaby
Burnaby Mountain
Gabrielle
Laguerta
Burnaby
St Thomas More
Bobbi-Jo
Colburn
Cranbrook
Mt Baker SS
Jessica
Jones
Richmond
McMath
Marcie
Schlick
Prince George
Duchess Park 
Madison
Landry
Prince George
Duchess Park
Aleah
Ashlee
Comox Valley
Mark R. Islfeld
Coaches: Paul Langford, Emily Wright
 
2013 U15 Boys Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Isaac
Evans
Coquitlam
Terry Fox
Maxwell
Reed
Nanaimo
Dover Bay 
Keenan
Dowell
Surrey
BC Christian
Tyrell
Laing
Prince George
Prince George SS
Riley
Braich
Abbotsford
Yale SS
Marek
Ormerod
Terrace
Caledonia
Michael
Fischer
Burnaby
Burnaby Mountain
Alexander
Asperin
Surrey
Holy Cross
Wei
Chung
Surrey
Walnut Grove
Chase 
Hobenshield
Black Creek
GP  Vanier
Bradley
Schatroph
North Vancouver
Argyle
Liam 
Power
Langley
Brookswood
Coaches: Bill Hannah, Denis Beausoleil
 
2013 U15 Boys Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Terrell
Jana
Surrey
St Thomas More
Lambert
Payajon
Vancouver 
Sir Winston
Churchill 
Triston
Matthews
North Vancouver
Sentinel
Chase
Claypool
Abbotsford
Abbotsford Collegiate
Gabriel 
Laza
Pitt Meadows
Terry Fox
Hunter
Hughes
Surrey
Southridge
Howard
Wang
Vancouver
Kitsilano
Justin
McChesney
Prince Rupert
Charles Hays
Oghosa
Agbonmwandolor
Vancouver
John Oliver
Noah 
Charles
Duncan
Cowichan 
Dominic
Clayton
Surrey
Southridge
Colin
McGrath
Kelowna
Kelowna Christian
Coaches: Doug Dowell, Brian Meier
 
2013 U14 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Jasmine 
Lambert
Victoria
Central Middle
Katrina
Kwong
Vancouver
Magee SS
Courtney
Donaldson
Kelowna
KLO Middle
Chanel
Larrabure
Richmond
LFA
Sophie
deGoode
Victoria
Lansdowne Middle
Taya
Hanson
Kelowna
Dr. Knox
Simrit 
Bindra
Surrey
Panorama Ridge
Makayla
Hoey
Parksville
Ballenas
Madeline
Hart
Nanaimo
Dover Bay
Imogene
White
Victoria
Gordon Head Middle
Alexa
Leynes
Vancouver
Churchill
Michelle
Ching
Vancouver
York House
Maryn
Budisnah
Surrey
Elgin Park
Taylor
Cousins
Maple Ridge
Maple Ridge SS
Celia
Palmer
New West.
New West. SS
Kendal
Sands
Coquitlam
Hillcrest Middle
Monika
Curtis
Westbank
Glenrosa Middle
Megan
Rouault
Vernon
Clarence Fulton
Jessica
Wolpert
Coquitlam
Hillcrest Middle
Alexis
Toren
Maple Ridge
Thomas Haney
Maria
Kozica
Richmond
MacNeill SS
Kiara
Gaspari
Kelowna
OKM SS
Sadie
Beers
Vancouver
Little Flower
Flavie
Belanger-
Jones
North
Vancouver
Mulgrave
Coaches: Sly Noel, Rose Bindra, Amy Beauchamp
 
2013 U14 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Fardaws 
Aimaq
Richmond
Steveston/
London
Mason
Bourcier
Kelowna 
Dr. Knox
Bradley
Braich
Abbotsford
WA Fraser
Jarrod
Carrion
North Vancouver
St Thomas Aquinas
Quinn
Dewar
North Vancouver
Seycove
Francis
Federipe
New West.
Queensborough
Gagandeep
Gill
Abbotsford
WA Fraser
Jordan 
Gladstone
Bella Bella
Bella Bella Comm.
Michael
Glutek
Kelowna
Const. Neil Bruce
Andrew
Goertzen
Langley
Walnut Grove
Deondre 
Grant
Surrey
Johnston Heights
Kenan
Hadzovic
Abbotsford
Gordie Howe
Dean
Harris
North Vancouver
Carson Graham
Nathan
Humes
West Kelowna
Mt. Boucherie
Michael
Kelly
North Vancouver
St Thomas Aquinas
Owen
Keyes
Kelowna
Dr. Knox
Kiante
Toles-Knight
Vancouver
Killarney
Quinn
Leighton
Prince Rupert
PRMS
Grant
Shephard
Kelowna
Okanagan Mission
Pierce
Strutt
Vancouver
Kitsilano
Vince
Sunga
New West.
Queensborough
Jason
Tantengco
Vancouver
Killarney
Yoel
Teclehaimanot
Vancouver
King George
Cole
Washbrook
Vancouver
Kitsilano
Jaden
Touchie
Victoria
Central
Coaches: Raj Bagry, Bobby Braich, Hugh Lynn, Trevor Pridie

2012 provincial teams

2012 U17 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Sara
Simovic
Abby
Dixon
Sydney
Williams
Kayla
Gordon
Maya
Olynyk
Michelle
Bos
Kiana
Lalonde
Amy
Sprangers
Lauren 
Yearwood
Fiona 
Beales
Kamila
Wojciechowski
Tayla
Jackson
Coaches: Shaun McGuinness, Ken Olynyk, Joanna Vieira
 
2012 U17 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
JJ
Pankratz
Montell
Lindgren
Tyus
Allen
Luka
Petkovic
Liam
Horne
James
Madewan
Elijah
Hillis-Gold
Matthew
Hampton
Gurpreet
Brar
Joel
Lutz
Peter
Spangehl
Jerod
Dorby
Aaron 
Madaisky
Chase
Ruttenberg
George
Mija
Jordan
Charles
Jasjit
Mushiana
Alexander
Hart

2012 U16 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Carly
Sangha
Domunique
Booker
Taylor
Bamford
Madeline
Baker
Jenika
Bannerman
Elana
Spowage
Daniella
Mitchell
Chantel
Ewert
Ashley
Dukeshire
Ariella
London
Sherrie
Errico
Peitra
Gant
Emslie
Attisha
Naomi
Morcilla
Vanessa
Botteselle
Marisa
Harrington
Karley 
Fugel
Anna
Frenkl

2012 U16 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
Adam
Karmali
Kosia
Cauw
Grant
Galbraith
Joseph
Davis
Denver
Sparks-Guest
Jonathan
Kongbo
Tarik
Scott
Martin
Bogajev
Jasdeep
Gill
Ashton
Kendall
Paul
Baadsvik
Gurjit
Pooni
Jalen
Jana
Nathaniel
Haglund
Terence
Turenne
Brayden
Belleville
Hayden
Lejeune
Austin
Penrose

2012 U15 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Lauren
Bondi
Sara
Durand
Hannah
Friesen
Simran
Grewal
Brooklyn
Legault
Aliya
Prasad
Katelyn
Punia
Alessia
Risi
Avery
Snider
Sophie
Swant
Brittani 
Yee
Zuzia
Zdziechowski
Amanda 
Thompson
Gabrielle
Laguerta
Kathryn
Head
Jessica
Hanson
Morgan
Roskelly
Nicole
Vander Helm
Marissa
Dheensaw
Taylor
Claggett
Alicia
Roufosse
Jane 
Grisley
Cierra
Roufosse
Gabrielle
Cousins

2012 U15 Boys Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
Matthew
Lafontaine
Liam
Hancock
AC
Cauw
Quincy
Johnson
Justin
Mason
Wayne
Untalan
Matt
Narvaez
Tyler
Anderson
Tyus
Barfoot
Alan
Goroza Jr.
Graham 
Miller
Terrell
Jana

2012 U15 Boys Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
Arnold
Macalipay
Cordell
Parker
Haydn
Molcak
Atlas
Butler
Graham
Smith
Taylor
Browne
Anthony 
Hokanson
Bryce
Derton
Ethan
Scott
Jauquin
Boire
Joshua
Charles
Reid
Sellars

2012 U14 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Jeanne d'Arc
Le
Annie
Hall
Brianna
Tsui
Jessica-Marie
Castillo
Katrina
Kwong
Alexandra
Norris
Talia
Tvergyak
Isabella
Khalifa
Tennille
Robertson
Victoria
Jacobse
Emily
Burns
Amanda
Matsui
Jacey
Bailey
Tia 
Tsang
Madison
Landry
Bobbi-Jo 
Colburn
Lindsay
Nicholas
Jade
Bird
Frances
Brown
Rikka
Sahagun
Emily
Buckingham
Claire
DeMug
Shanta
Viswanathan
Michelle
Matson
Simrit
Bindra (Alt)
Yee 
Ching (Alt)

2012 U14 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
School
Mark
Piazza
St. Michael's Univeristy
Matt
Murchison
Fraser Middle
Wei
Chung
Walnut Grove
Lambert
Payajon
Sir Winston Churchill
Riley
Braich
Fraser Middle
Keenan
Dowell
BC Christian Academy
Tyrel
Laing
Prince George SS
Colin
McGrath
Kelowna Christian 
Corky
Smith
New Westminster SS
Ibrahim
Kawasme
Minnekhada Middle
Alex 
Asperin
Holy Cross High
Malik
Holmes
Burnaby South SS
Stanley
Ho
Byrne Creek SS
Marko
Stojanovic
RC Palmer SS
Marek 
Ormerod
Skeena Junior
Isaac
Evans
Hillcrest Middle
Chase 
Claypool
Abbotsford Middle
Noah
Charles
Mount Prevost Middle
Gabriel
Laza
Thomas Haney SS
Michael
Fischer
Burnaby Central SS
Max 
Reed
Dover Bay SS
Pierce
Strutt
False Creek Middle
Justin
McChesney
Prince Rupert Middle
Howard
Wang
Prince of Wales SS

2011 PROVINCIAL TEAMS

2011 U17 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
David
Manshreck
Denzel
Laguerta
Mitch
Knippelberg
Isaiah
Solomon
Cole
Penman
Mitch
Goodwin
Jake
Newman
Milan
Mitrovic
Cameron
Smythe
Mitch
Ligertwood
Rav
Dhaliwal
Braxston
Bunce

2011 U17 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Ashley
McGinnis
Nicole
Karstein
Ariana
Sider
Alisha
Roberts
Megan
Sherwood
Maya
Olynyk
Jaime
Hills
Andrea
Strujic
Cherub
Lum
Ruth
Hamblin
Kolbie
Orum
Emma
Wolfram
Anmol
Mattu
 
2011 U16 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
Malcolm
Hlady
Montell
Lindgren
Mathew
Hampton
Elijah
Hillis-Gold
Jordan
Charles
Aaron 
Madaisky
Peter
Spangehl
Alex
Hart
Jordan
Schmidt
Jaime
Madewan
Chase
Ruttenberg
Devin
Brar
 
2011 U16 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
Hailey
Kendall
Fiona
Beales
Ashley 
dela Cruz Yip
Jillane
Vina
Spencer
Manton
Brooke
Briscoe
Kayla
Gordon
Ashley
Andreou
Kamila
Wojciechowski
Shilpa
Khanna
Cassie
Rerick
Sara 
Simovic
Reagan
Smith
 
2011 U15 Boys Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
Noma
Obaseki
Jalen
Jana
Gurjit
Pooni
Adam
Karmali
Denver
Sparks-Guest
Nicholas
Tancon
Mauro
Patterson
Brayden
Belleville
Matt
Neufeld
Grant
Galbraith
Hayden
Lejeune
Buzz
Truss
 
2011 U15 Boys Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
Luke
Collombin
Arnold
Macalipay
Jaycee
Pineda
TJ
Turenne
Martin
Bogajev
Manvir
Gahir
Braedan
Fitzpatrick
Djordje
Obradovic
Nate
Haglund
Justin
Bennett
Joe
Davis
Ismail
Abdulahi
 
2011 U15 Girls Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
Vanessa
Gee
Miori
Futemma
Carly
Sangha
Morgan 
Roskelley
Jessica
Brown
Amy
Sprangers
Amanda
Zacharuk
Chatel
Ewert
Michelle
Bos
Lauren
Yearwood
Tayla
Jackson
Daniela
Antignani
 
2011 U15 Girls Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
Kiana
Lalonde
Madeline
Baker
Nicole
Vander Helm
Daniella
Mitchell
Rachel
Beauchamp
Marissa
Dheensaw
Jessica
Hanson
Peitra
Gant
Taylor
Bamford
Charlotte
Lewthwaite
Marissa
Van Noort
Riley
Oien
 
2011 U14 Boys Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
Tamam
Gasmalla
Matthew
Narvaez
Taylor
Browne
Liam
Hancock
Josh
Charles
Graham
Miller
Arjun
Dhadda
Sam
Evanson
Jordan 
Murley
Atlas
Butler
Peter 
Kokalov
Brett
Norris
 
2011 U14 Boys Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
Quincy
Johnson
Anthony
Hokanson
Ope
Adenekan
Kalen
Jamal
Matt
Lafontaine
Wayne
Untalan
Darnnel
Pasmen
McCoy
Lum
Tom 
Armstrong
Cordell
Parker
Reid
Sellars
Graham
Smith
 
2011 U14 Girls Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
Simran
Grewal
Danielle
Brbot
Riley
Brennan
Peony 
Wong
Cyrille
Butac
Katelyn
Punia
Aliya
Prasad
Zion
Nelson
Julian
Duong
Brooke
Gabriel
Alix
Gabriel
Gabrielle
Laguerta
 
2011 U14 Girls Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
Zuzia
Zdziechowski
Avey
Snider
Gabriele
Cousins
Shaelynne
Sanchez
Sara
Durand
Hannah
Loewen
Jane
Grisley
Chelsea
Hoey
Taylor
Claggett
Bobbi-Jo
Colburn
Brittani
Yee
Andrea
Psotka

2010 PROVINCIAL TEAMS

2010 U17 Girls Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Stephanie
Bell
North Vancouver
Argyle
Alyssa
Binns
Port Moody
Gleneagle
Erin
Chambers
Mission
Heritage Park
Lexie
Der
Burnaby
St. Thomas More
Shalie
Dheensaw
Victoria
Claremont
Cassandra
Knievel
Nanaimo
Dover Bay
Adrienne
Parkin
Vancouver
Kitsilano
Rachel
Halipchuk
Princeton
Princeton SS
Kolbi
Roper
North Vancouver
Carson Graham
Alisha
Roberts
Burnaby
York House
Emma
Wolfram
Kamloops
South Kamloops
Taiysa
Worsfold
Kamloops
Sahali
Dana
Clarkson
Vanderhoof
Nechako Valley
Sydney
Schepikoff
Langley
Brookswood
Megan
Sherwood
Coquitlam
Riverside
Coaches: Shaun McGuinness, Erica McGuinness
 
2010 U17 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Billy
Cheng
Richmond
RC Palmer
Ater
Degal
Burnaby
Burnaby South
Vijay
Dhillon
Richmond
RC Palmer
Nakai
Luyken
Abbotsford
Yale
Jordan
Blackman
Abbotsford
Yale
Reiner
Theil
W. Vancouver
Van. College
Wesley 
Dekleer
N. Vancouver
Argyle
Jason
McKee
Nanaimo
Dover Bay
Malcolm
Williams
Maple Ridge
Pitt Meadows
Mike
Zayas
Richmond
RC Palmer
Larry
Blyth
Langley
Walnut Grove
Nick
Irvine
Burnaby
Burnaby South
David
Wagner
Kamloops
South Kamloops
Coaches: Barnaby Craddock, Paul Eberhardt
 
2010 U16 Boys Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Kealen
Wild
N. Vancouver
Sutherland
David
Manshreck
N. Vancouver
Windsor
Greet
Gill
Osoyoos
South Okanagan
Nolan
Hanson
Prince George
College Heights
Mitch
Goodwin
Armstrong
Pleasant Valley
Mitch
Knippelburg
Duncan
Cowichan
Jake
Newman
Surrey
WRCA
Rav
Dhaliwal
Surrey
Tamanawis
Nic
Termansen
N. Vancouver
Carson Graham
Ibrahim
Ibrahim
Vancouver
Britannia
David
Burton
Vancouver
Kitsilano
Dawson
Perron
Vancouver
Kitsilano
Coaches: Sean Shook, Jake McCallum

2010 U15 Girls Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Maya
Olynyk
Kamloops
South Kamloops
Kolbie
Orum
Maple Ridge
Maple Ridge SS
Ashley 
Andreou
Surrey
Southridge
Anmol
Mattu
Richmond
Steveston/London
Sydney
Williams
Langley
Brookswood
Kayla
Gordon
Prince George
Cedars Christian
Shilpa
Khanna
Surrey
Fleetwood Park
Jessie
Brown
Langley
Brookswood
Vanessa
Pizzolon
Vancouver
Notre Dame
Spencer
Manton
Ladysmith
Ladysmith SS
Fiona
Beales
Port Coquitlam
Riverside
Jilliane
Vina
Surrey
Britannia
Coaches: Carrie Watts, Matt Heyworth
 
2010 U15 Girls Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Ashley
delaCruz Yip
Vancouver
Britannia
Robeen 
Jaj
Surrey
Fleetwood Park
Pavneet
Brar
Burnaby
Burnaby South
Reagan
Smith
Surrey
Fleetwood Park
Julia
Reichert
Tulameen
Princeton
Kamila
Wojciechowski
Burnaby
St Thomas More
Chelsea
Dekleer
N. Vancouver
Argyle
Brooke
Briscoe
Kelowna
Okanagan Mission
Kendra
Lee
Courtenay
GP Vanier
Ashley
Dallazanna
Anmore
Archbishop Carney
Sara
Simovic
Nanaimo
Dover Bay
Alanna
Grace
N. Vancouver
Handsworth
Coaches: Morgan McLaughlin, Jennifer Eng
 
2010 U15 Boys Blue Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Deklan
Chung
Vancouver
St. Georges
Jamie
Madewan
Richmond
RC Palmer
Giovanni
Trasolini
Burnaby
St Thomas More
Chase
Ruttenberg
N. Vancouver
Sentinel
Luka
Petkovic
N. Vancouver
Handsworth
Mathew
Hampton
Victoria
Oak Bay
Montell
Lindgren
Prince George
Duchess Park
Devin 
Brar
Abbotsford
Abby Collegiate
Jordan
Rich
Pitt Meadows
Pitt Meadows SS
Trevor
Casey
Maple Ridge
Terry Fox
Joel
Lutz
Langley
Brookswood
Jesse
Mushiana
Vancouver
Killarney
Coaches: Dan Nayebzadeh, Katie Miyazaki
 
2010 U15 Boys Red Provincial Team
 
First Name
Last Name
City
School
Sebastien
Marshall
Pitt Meadows
Pitt Meadows SS
Bafeh
Sheriff
Coquitlam
Burnaby Mtn.
Elijah 
Hillis-Gold
Kamloops
South Kamloops
Harbir
Phool
Delta
North Delta
Peter
Spangehl
Surrey
WRCA
Liam
Horne
Victoria
Oak Bay
Jordan
Charles
Duncan
Brentwood Coll.
Mark
Yorath
Victoria
SMU
Christian
Mair
Vancouver
Van. College
Graeme
Prendergast
Victoria
Oak Bay
Aaron
Madaisky
Surrey
Holy Cross
Bikram
Sandhu
Vancouver
Van. College
Coaches: Brian Meier, Steve Anderson